marți, 26 iulie 2011

Bine ca avem stadioane

Prima etapa a Ligii lui Mitica din sezonul 2011/2012 a fost una destul de inedita cu cel putin cinci partide disputate pe teren neutru.
Rapid a intalnit-o pe FC Vaslui pe terenul din Regie al Sportului Studentesc pe care a invins-o cu scorul de 3-0.
Dinamo a jucat pe stadionul Astra din Ploiesti meciul contra echipei Targu Mures si a castigat cu 1-0.
CFR Cluj a jucat la Medias contra echipei Astra Ploiesti si a avut primul succes din acest sezon, castigand cu 2-0
FC Brasov si gaz Metan au jucat la Targu Mures unde brasovenii au inscris pentru 2-1 si implicit victoria in ultimul minut  de prelungire al partidei
Petrolul Ploiesti au jucat la Buzau pe stadionul Gloriei Buzau, unde au castigat in fata campioanei din sezonul 2010/2011 Otelul Galati cu  scorul de 2-1 dupa un gol victorios  si foarte frumos venit in minutul 90 al partidei.
Cel putin aceste partide s-au jucat pe teren neutru, dar in fiecare dintre aceste partide "gazdele" au  castigat. Se vede treaba ca le-a priit schimbarea de teren propriu.