joi, 15 martie 2012

Shinhan S'Birds - Samsung Life Bichumi in Playoff

Source photo
Playoff-ul campionatului de baschet feminin din Coreea de sud a inceput astazi prin disputa dintre ocupanta primei pozitii si ocupanta locului 4 din clasamentul sezonului regulat. Favoritele mele de la Shinhan S'Birds  au primit vizita  fetelor de la Samsung Bichumi.  Primul meci al Playoff-ului a inceput  favorabil pentru echipa vizitatoare care dupa primul sfert conducea cu un   nesperat avans de 7 puncte. Scorul  primului sfert  22-15 pentru Samsung, avea sa fie  echilibrat in cel de-al doilea sfert cand Shinhan a reusit un scor partial de 14-4 iar  sfertul s-a terminat   21-17 pentru gazde. Scorul strans inregistrat dupa prima repriza (36-39) anunta  o repriza secunda mult mai disputata. Sfertul 3 avea sa inceapa cu cate o aruncare de trei puncte  reusita de fiecare echipa. Pana la finalul sfertului  s-a mers head-to-head, scorul perioadei fiind de 23-23.  Ultimul sfert a apartinut categoric  gazdelor care  ne-au obisnuit in  acest sezon cu   prestatii excelente in ultimul sfert. Au fost multe meciuri castigate in ultimul sfert, iar acesta se adauga acelei liste lungi.  Shinhan a castigat ultimul sfert cu  scorul de 16-8 ducand   scorul final la 75-70  si pornind cu prima sansa in accederea in finala. Urmatoarele intalniri vor avea loc pe data de 16 respectiv 18  martie 2012, cea din urma   avand loc numai in cazul in care Samsung va castiga cea de-a doua intalnire. Ambele intalniri se vor disputa pe  terenul  echipei Samsung care ar putea avea un mic avantaj din punctul de vedere al terenului propriu.

Trimite prietenilor pe Messenger Daca ati gasit informatii necesare click pe butonul urmator. Astfel Vor gasi si altii mai usor ceea ce cauta